Дендропарк

Барбарис Тунберга

чагарник , вид роду Барбарис сімейства барбарисовий . Свою назву він отримав завдяки формі пелюсток. В одній зі східних легенд згадується про те, що стародавні медики порівнювали пелюстки квіток з морськими раковинами. У природі ареал виду охоплює Далекий Схід . Натуралізувався в Європі і Північній Америці. Культивується повсюдно. Цвіте в травні.

Барбарис звичайний

рослина роду Барбарис. Місцева назва — кислиця. Гіллястий кущ (1,2-2,5 м заввишки). Росте у підліску, в хвойних і мішаних лісах, на узліссях, в чагарниках, на кам'янистих схилах. Барбарис поширений по всій Україні як природно, так і в культурах. Морозостійка, світлолюбна рослина. Цвіте в травні — червні, плоди достигають у вересні. Занесений до Червоної книги.

Дере́н звичайний

місцеві назви — кизиль, роговик, дерен червоний, деренка, кизильчак, когутики, терник, шон. Високий (2-5 м) кущ родини деренових або невелике деревце з круглою кроною. Відрізняється зимостійкістю, невибагливістю до умов вирощування. Трапляється у підліску листяних і мішаних лісів. Теплолюбна, тіньовитривала рослина. Поширений у південно-західній частині Правобережжя, в Карпатах, Закарпатті, в Криму.

Яліве́ць козацький

низькорослий вічнозелений кущ родини кипарисових . Рослина отруйна, може також використовуватися як лікарська. Гілочки і хвоя інтенсивно зелені, з сильним запахом Родом з гір Центральної і Південної Європи, Західної і Середньої Азії, від Іспанії на схід до Сибіру, як правило, ростуть на висоті 1000—3300 м.

Брусли́на борода́вчаста

отруйна багаторічна рослина родини Бруслинових, Гутаперчоносний, лікарський, деревинний, фарбувальний, олійний, декоративний, фітомеліоративний вид. Листопадний кущ 1-3 м заввишки із зеленими або коричневими гілками, густо вкритими чорно-бурими бородавками.

Форзиція

рід чагарників та невеликих дерев родини Маслинові, квітучих красивими жовтими квітами. Наукова родова назва дана рослині на честь шотландського ботаніка Вільяма Форсайта ( William Forsyth) , який обіймав посаду головного садівника Кенсінгтонського палацу — він привіз рослину з Китаю у Європу.

Спірея калинолиста

або таволга – це рід декоративних листяних чагарників родини Розові . У перекладі з давньогрецької «speira» означає «вигин», і справедливість цієї назви підтверджує особлива гнучкість її пагонів. Ростуть у степу, лісостепу і в напівпустелях. Квітки у спірей дрібні, але численні.

Клоки́чка пери́ста

народні назви: джонжолі. Кущ до 5 м заввишки, або невелике деревце з родини клокичкових. Реліктовий вид, єдиний представник родини у природній флорі України. Росте в широколистяних лісах, по узліссях, іноді серед чагарників. Занесена до Червоної книги України.

Жасмин садовий

рід вічнозелених чагарників із родини Маслинові це багаторічний кущ. Цвітіння починається в кінець травня - кінці липня. Зацвітає на 3-й рік . З квіток жасмину запашного добувають запашну ефірну олію, яка використовується у виробництві парфумів і ладану.

Аралія манжурська

Швидкоростуче дерево . Народні назви: шип-дерево, чортове дерево. Чортове дерево - саме так називають у народі аралію маньчжурську ... За шипи, якими утиканий весь довгий і тонкий стовбур дерева. Рослина поширена в Китаї , Японії . За своїм лікувальному впливу аралія нітрохи не поступається легендарному женьшеню.

Сумах пухнастий

його ще називають оцтове дерево – єдиний вид, що виживає в середній смузі. Дерево висотою до 10–12 м, має ажурну крону до 5 м у діаметрі. Індіанці здавна використовували витяжку з його плодів як харчову приправу, що нагадує за смаком оцет, тому й називають оцтовим деревом.

Смородина золотиста

листопадний чагарник висотою 2-2,5 м. Рослина посухостійка (на відміну від інших видів смородини). Це близький родич чорної смородини. Часто її помилково називають гібридом чорної смородини і агрусу. Ця культура була завезена в Україну з Північної Америки на початку XIX століття.

Багряник японський

невелике деревце, висотою всього в п’ять-сім метрів, в молодому віці нагадує широкий чагарник. Особливо красиво виглядає багряник японський навесні та восени, коли інші рослини, втрачають своє листя, воно знову спалахує палітрою своїх яскравих фарб,поширені в Японії і Китаї. Це приголомшливо красиві садові рослини.

Сморо́дина чо́рна

місцева назва— порічки чорні. Кущ чорної смородини — 0,6-1,3 м заввишки. Смородина чорна росте в підліску мішаних і листяних лісів, на галявинах. Цвіте в травні, плоди достигають у липні. Поширена на Поліссі, в Прикарпатті, Карпатах, Закарпатті, Лісостепу, а в культурах — по всій Україні.

Хеномелес японський

або айва японська- вид дводольних квіткових рослин . Батьківщина айви японської - Японія. Широко вирощується в Китаї та Європі . У нас же він набув поширення, як садова культура . Медики в своїй практиці використовують японську айву. Вона багата такими вітамінами: А, С, Е, В.

Калина звичайна

високий гіллястий кущ заввишки 2—4 м. Гарний плодовий і декоративний чагарник. Росте на всій території Україні, особливо в поліській та лісостеповій зонах. Калина звичайна — дуже популярна в народі, оспівана в народних піснях рослина її вважають символом України.

Берест

виростає заввишки до 30 м. і до 1,5 м. в діаметрі. Бджоли охоче відвідують зарості, збирають нектар і пилок. Плоди (крилатки) дозрівають у травні-червні. Живе до 300 років. Поширений в Західній Європі, в Україні та в Передній Азії.

Туя західна

вид хвойних дерев роду. Це вічнозелене однодомне дерево, до 30 м заввишки. Батьківщина туї західної — Північна Америка. Майже по всій території України її культивують як декоративну рослину. Ростуть в дикому вигляді по низинних берегах боліт і річок, туя виявилася невибагливою.

Кашта́н їстівни́й

багаторічна листопадна рослина родини Букових. Цінна медоносна, горіхоплідна, декоративна культура. Плоди каштана — горіхи, що знаходяться в колючій плюсці у кількості від 1 до 3 штук. Середній вік дерев каштану їстівного становить 200–300 років. Це теплолюбне дерево . Акліматизоване в Україні та інших країнах Європи.

Горобинник горобинолистий

відноситься до сімейства розоцвітих. У роді горобинника налічується 10 видів, які виростають в Азії. Горобинники декоративні завдяки ранньому розгортанню листя, рясному і тривалому цвітінню. Цвіте в кінці червня.

Сніжноягідник білий

красивий і високопродуктивний медоносний чагарник до 1,5 м висотою. Батьківщина – Північна Америка. Утворює багато пагонів, на яких вже в рік посадки, з другої половини червня до осені, з'являються невеликі ледве рожеві квітки, що сильно привертають бджіл.

Горобина червоноплідна

красуня горобина – така червона, урочиста, велична. Ми так звикли до цього деревця – чагарнику, що практично не звертаємо на неї увагу. Але, ознайомившись з її справжніми можливостями, переймаються до неї почуттям глибокої поваги.Горобина широко поширена по всій Європі, по всій Азії і в Північній Америці.

Птелея трилиста

зростає в східній частині Північної Америки . Красивий чагарник або невелике деревце, до 6 м висотою з округлою кроною. Плоди — крилатки, схожі на плоди в'яза, за що цей вид і отримав одну з своїх назв, нерідко майже всю зиму зберігаються на гілках. При розтиранні плоди пахнуть хмелем.

Бузок угорський

кущ заввишки до 4 м. Цвіте пізніше від бузку звичайного на 15—20 днів. Його культивують з 1830 року в парках і садах багатьох країн. В дикому стані він зростає лише в Українських Карпатах і Трансільванії, де зберігся, як релікт третинного періоду. Занесений до Червоної книги України.

Шипши́на соба́ча

високий кущ 1,5 — 2,5 м заввишки. Росте на схилах, узліссях, рідше під пологом мішаних і листяних лісів, уздовж доріг, на пустищах. Світлолюбна, морозостійка рослина. Цвіте у травні — червні, плоди достигають у серпні — вересні. Поширена шипшина собача на Поліссі, в лісостепу, степу. Цінна лікарська рослина.

Магонія падуболиста

вічнозелена рослина родини барбарисових. Батьківщина — Північна Америка. Чагарник заввишки 1-1,5 м. Листя вічнозелене, квіти жовті, з'являються після розвитку пагонів (квітень-травень). Плоди їстівні. Стійкий до несприятливих умов міського середовища.

Самшит вічнозелений

вічнозелений кущ або деревце родини самшитових, культивують у садках і парках в Україні, частіше в Криму. Довгорічна порода доживає до 400 — 500 років; листки тримаються 8 — 12 років. Самшит вічнозелений використовують в ландшафтному дизайні.

Дівочий виноград пятилистковий

( північноамериканська деревоподібна листопадна ліана . Поширений на сході і в центральних регіонах Північної Америки: південний схід Канади . Як декоративну рослину широко поширений по всьому світу. Він відмінно переносить холодні зими, а разом з тим швидко розростається. Швидкозростаюча ліана .

Туя східна

однодомна рослина родини кипарисових. Дерево 5—10 м заввишки або кущ. Крона, складається з багатьох плоских пагонів («пластин»). Листки лусковидні, ясно-зелені, до 1 мм завдовжки. Шишки 10—15 мм завдовжки, здебільшого червонувато-коричневі. Цвіте у березні. Походить з Китаю.

Яли́на колюча

походить з західних районів Північної Америки. Ялина колюча являє собою хвойне дерево висотою 15-20 метрів з тонкою лускатою корою світло-коричневого або темно-сірого кольору. Форма крони спочатку вузько конічна, у дорослих дерев стає циліндричною.

Бузина чорна

листопадний чагарник . Росте як підлісок в хвойних і листяних лісах , місцями утворює зарості. Легко дичавіє і поширюється уздовж доріг, на кладовищах, в населених пунктах, на пустирях. Плодоносить в серпні - вересні. Лікарська, медоносна рослина.

Свидина біла

вид рослин родом з Сибіру, що входить в рід Кизил . Сильно гіллястий чагарник до 3 м заввишки з прямими гнучкими голими гілками . Досить морозостійка, тіневитривала, до ґрунту невибаглива. Цвітіння у травні-червні. Дозрівають у серпні-вересні.

Свидина кривавочервона

дерен червоний, виростає в підлісках листяних і світлих змішаних лісів, а також в чагарниках. Його часто можна зустріти по берегах річок і озер . Дерен червоний є листопадним чагарником, що досягає часом чотириметрової висоти, у нього дуже гілляста крона і різні за своїм забарвленням пониклі пагони .

Волоський горіх

корисний дар природи, який обов’язково повинен бути в щоденному раціоні харчування людини. У горіхах міститься велика кількість білка, корисних жирів, клітковини, антиоксидантів, рослинних стеролів, а також ряд вітамінів, вітаміноподібних речовин і мінералів.

Дуб черешковий

багаторічна рослина, символ вічності , мужності і краси. Слов’яни обожнювали дуб, вважали його святим. Археологи знайшли в борошно , яке пролежало 5000 років , наші предки пекли хліб з борошна. Між іншим, побачити уві сні дуб, всипаний жолудями, — до благополуччя і кар’єрного зростання.

Ту́я за́хідна пірамідальна

висота вічнозеленого дерева - 20 м при діаметрі крони на 5 м. Крона молодих дерев - пірамідальна, з віком набуває яйцеподібну форму. Хвоя луската, темно-зелена, взимку коричнева або буро-зелена, дрібна (до 0,4 см). Великі рослині мають приємний аромат і дуже красиву крону. З туї можна вистригти будь-яку форму.

Катальпа

рід рослин сімейства бігнонієві ; природний ареал яких - Китай , Японія , Північна Америка , Вест-Індія . Деякі види вирощують як декоративні рослини в багатьох регіонах світу, в тому числі на Україні . Красиве дерево до 16 м висоти.

Тис я́гідний, або негний-дерево

хвойне вічнозелене дерево або великий чагарник (10-20 м заввишки) родини тисових. Росте відносно повільно. Тривалість життя 700—3500 років. Тис ягідний у давнину був поширений на дуже великій території, та майже повністю винищений людиною . Занесений до Червоної книги України.