Новини

Зустріч юних лісівників Полянського учнівського лісництва з лісівниками Буковини

6 вересня 2018 року на базі ДП «Хотинське лісове господарство» відбувся виїзний семінар «Лісовідновлення та догляд за молодняками», за участю начальника, головних спеціалістів Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, директорів держлісгоспів, держспецлісгоспів АПК області, керівників виконавчої та представницької влади Хотинського району та Клішковецької ОТГ в якому взяли участь вихованці Полянського учнівського лісництва «Лісова казка». Учні Полянського НВК, вчителі, начальник відділу освіти Клішковецької ОТГ Вілянська Л.І. радо зустріли гостей но порозі навчально – виховного комплексу.

Лісівники відвідали кабінет лісового господарства, де вихованці учнівського лісництва ознайомили гостей з напрямками роботи учнівського лісництва. Та радо поспілкувалися з лісівниками області, обговоривши проблеми та перспективи лісівничої галузі нашого краю. Лісівники – часті гості нашого навчального закладу. Вкласти зернину любові у дітях до навколишнього світу через знання про ліс, вплив його тих чи інших процесів на здоров’я й життя людини – почесна й потрібна місія працівників лісового господарства. Крім того, такі зустрічі мають багатобічний результат, адже діти обмінюються думками зі своїми батьками, друзями, відтак відбувається активне обговорення важливості бережливого ставлення до лісів у широких колах, тож є сподівання, що в майбутньому хтось із вихованців учнівського лісництва обере професію лісівника.


Керівник Полянського учнівського лісництва Мельник Д.С.

6.09.2018

Обласний етап ХІІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв

29 березня відбувся обласний етап ХІІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв. В якому взяли участь вихованці Полянського учнівського лісництва «Лісова казка». Вітали учасників зльоту: Головченко Л.Ю, директор КЗ ЧОЦЕНТУМ, Чорней І.І., завідувач кафедрою, доктор біологічних наук, професор кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, Собко Т. М., головний спеціаліст Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Вони зазначили, що діяльність учнівських лісництв – це серйозна практична робота по вирощуванню лісу, догляду за ним, збереженню, вивченню його законів, проведенню наукових досліджень, а також участь у конкурсах, можливість презентувати свої науково-дослідницькі та практичні здобутки. Науково дослідницьку роботу, «Сучасний стан та перспективи розвитку насаджень горіха волоського в умовах Клішківського лісництва», представляла Зозуляк Катерина учениця 11 класу Полянського НВК . Робота була відзначена своєю актуальністю та отримала ІІ місце. Презентував роботу учнівського лісництва Мельник Роман учень 9 класу Полянського НВК. Під час презентації розповів, що було зроблено вихованцями Полянського учнівського лісництва протягом року, поділився досвідом використання ефективних форм співпраці з Хотинським держлісгоспом та Клішківським лісництвом. За презентацію роботи отримав ІІ місце. За результатами проведення обласного етапу ХІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв, Полянське учнівське лісництво отримало загально- командне ІІ місце.

2.04.2018

Міжнародний день лісу 2018

Сьогодні в нашому НВК зібралися люди, яким не байдужа доля лісу. Головний лісничий Хотинського держлісгоспу Чулей В.М., лісничий Клішковецького лісництва Дарчук В.М. , заступник директора з виробництва Хотинського держлісгоспу Одажій О.П. , начальник відділу освіти молоді та спорту Клішковецької ОТГ Вілянська Л.І., головний спеціаліст відділу освіти молоді та спорту Клішковецької ОТГ Кирилюк О.В., староста с. Поляна Балахтар Ю.І. працівники Полянського НВК, вихованці Полянського учнівського лісництва. Всі разом обговорили значення лісу в природі та житті людини. Проблеми та екологічний стан лісів. Головний лісничий Чулей В.М. відкрив акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка буде тривати з 21 березня по 20 квітня. Та запросив вихованців Полянського учнівського лісництва взяти активну участь у акції, створювати ліси для майбутніх поколінь.


Керівник Полянського учнівського лісництва Мельник Д.С.

21.03.2018

Акція «Подаруй пташкам оселю»

Нарешті ми дочекалися теплих весняних днів, що принесли з собою перші яскраві сонячні промені, та чудовий настрій. Повернулися з півдня невтомні мандрівники — птахи — і тепер чарують нас своїм чудовим співом. Ну і, звичайно ж, першими, хто сповіщає про весну – це шпаки. За тисячі кілометрів вони повертаються до рідного краю, щоб вивести своє потомство і знову повернутись на чужину. Щорічно вихованці Полянського учнівського лісництва долучаються до акції «Подаруй пташкам оселю». Ось і в цьому році вихованці учнівського лісництва разом з працівників Клішківського лісництва виготовили та розвішали 100 шпаківень. Учні з великою цікавістю і бажанням поставилися до благородної справи. Адже добре розуміють, що повернувшись із теплих країв, шпаки матимуть новенькі оселі, де зможуть вивести і поповнити пташиний рід.


Керівник Полянського учнівського лісництва Мельник Д.С.

12.03.2018

Всеукраїнська акція «Зимова пташка поруч»

Зима – важка пора для птахів. У зимовий період птахи потерпають не стільки від холоду, а від того, що не вистачає їжі. Особливо важко птахам коли земля, а також гілки дерев покриті кригою і снігом , коли сильні морози. Не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть. В наших силах врятувати птахів від голодної смерті: юні лісівники розвісити годівнички і всю зиму підгодовували їх. В підгодівлі птахів допомагають юним природолюбам і працівники Клішківського лісництва , зокрема лісничий Клішківського лісництва Дарчук В. М., який є частим гостем нашого НВК. Під час акції всі присутні мали змогу помилуватися снігурями , які облюбували калину у нашому дендропарку.


Вчитель екології та лісового господарства Мельник Д.С.

28.02.2018

У зимову пору в лісах іде підгодівля диких звірів

Дикі звірі – це наше загальнодержавне багатство, яке потребує уважного і турботливого ставлення. Коли настають холоди і в лісі все замерзає, лісовій звірині стає все складніше добути їжу. Підгодівля допомагає тримати звірів у лісі, подалі від головного фактора небезпеки — людини. Не стоять осторонь і вихованці Полянського учнівського лісництва, які разом з працівниками мисливського господарства «Придністровське» підгодовують диких звірів. Мешканцям лісу пропонується поласувати сіном, кормовими віничками, зерновими снопиками, кукурудзою, зерновідходами, вівсом, картоплею, сіллю, тощо. Дана підгодівля проводиться регулярно щотижня у період з листопада по березень місяць.

07.01.2018